Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Správce farnosti Doksany

Správce farnosti DoksanyMinulý týden proběhlo velmi příjemné setkání s novým správcem farnosti Doksan P. ZDÍK MIROSLAV JORDÁNEK OPraem. Probrali jsem budoucí spolupráci ohledně prostor kolem kostela, pátrání po zvonu a nejen to.
Těšíme se na další spolupráci.
 
POSÍLÁ VÁM VŠEM PÁR INFORMACÍ O SOBĚ:
Rád bych touto formou pozdravil obyvatele Dolánek. Jmenuji se Miroslav Jordánek a moje řeholní jméno je Zdík. Od 1. července 2020 jsem správcem farností Doksany, Dolánky a Bohušovice. Pocházím ze Znojma a jsem premonstrát ze Strahovského kláštera. Sloužil jsem dva roky na Svatém Kopečku u Olomouce a pět let v jihočeském Milevsku. Osm let jsem byl vojenským kaplanem u 4. brigády rychlého nasazení. Byl jsem s českými vojáky třikrát v zahraničních misích. Jednou v Kosovu a dvakrát v Afghánistánu. Posledních 5 let jsem žil a studoval v USA. Absolvoval jsem několik kurzů, z nichž ten nejdůležitější byl kurz Klinicko-pastorační péče zaměřený na podporu a doprovázení lidí, kteří za sebou mají traumatickou zkušenost. Přes 4 roky jsem sloužil jako kaplan v několika nemocnicích v oblasti Philadelphie.
Jsem rád, že teď mohu žít v Doksanech a těším se na spolupráci s vámi.
V případě zájmu o duchovní službu a setkání mě můžete kdykoli kontaktovat na čísle 731402403 nebo na mailové adrese mzdikj@gmail.com (farní email: farnost.doksany@dltm.cz).
Přeji vám pokojný podzim a pevné zdraví na těle i na duchu.
Zdík
Pokud by vás zajímalo, tady je rozhovor o mé zkušenosti z USA.