Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > NOUZOVÝ STAV

NOUZOVÝ STAV



Vláda vyhlásila nouzový stav.

Dále vláda ruší s účinností od zítřejších 6:00 ráno veškeré akce nad 30 osob. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské akce, slavnosti, poutě, přehlídky, trhy a další akce. Zákaz se nevztahuje na schůze a zasedání ústavních orgánů, orgánů veřejné moci či soudů a na pohřby.

V čase mezi 20:00 a 6:00 zavřou od zítřka provozovny stravovacích služeb.

Od pátečních šesti hodin ráno zavřou pro veřejnost také některé další služby, například sportoviště, zábavní zařízení, galerie, wellness zařízení či knihovny.

Vláda zakázala cestování občanů ČR do rizikových oblastí, kromě Číny, Íránu či Jižní Koreje se to týká také mnohých evropských zemí, mimo jiné Rakouska, Německa či Itálie.

Na území ČR mají nově zakázaný vstup cizinci ze třinácti oblastí.

Na německých a rakouských hranicích budou o půlnoci z pátku na sobotu kvůli koronaviru znovu zavedeny kontroly. Hranice bude možné přejít na čtyřech přechodech s Rakouskem a na sedmi s Německem. Dalších sedm bude otevřeno pro přeshraniční styk.

Češi nesmějí cestovat do těchto zemí: Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie, Dánsko.

Občané těchto zemí nesmějí do ČR s výjimkou lidí s trvalým pobytem či přechodným pobytem nad 90 dnů.

Ministr Hamáček v řádu hodin vydá výjimku pro Čechy, kteří pracují na rakouské nebo německé straně hranic, aby mohli překročit kvůli práci hranice.