Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kontejner na textil

Kontejner na textilKonečně i NAŠE OBEC ZÍSKALA Z DOTACE Kontejner na textil
Kontejner na textil je umístěn vedle bývalé hasičárny , před parčikem.
Do kontejneru můžete odložit použitý a nepotřebný textil zabalený do igelitových tašek nebo pytlů.
Do kontejneru patří veškeré nepotřebné ošacení, ložní prádlo, záclony, bytové textilie, ručníky, ubrusy, rovněž párovaná nositelná obuv.
Do tohoto kontejneru nepatří koberce, matrace, molitan, stany, spací pytle, netextilní materiály, výrazně znečištěné a mokré textilie. Myslete prosím na to, že s tímto materiálem bude při zpracování ručně manipulováno.
Do kontejneru nepatří: mokré, plesnivé, zeminou nebo ropnými látkami znečištěné oděvy, průmyslové ústřižky látek. Tento textilní odpad můžete odevzdat do sběrného dvora v Brozanech.
Vytříděné oděvy a textilní materiály se recyklují a dále používají jako surovina pro výrobu čisticích hadrů, čisticích plachetek, netkaných textilií, lepenek a dalších. Ošacení k dalšímu nošení se v rámci charitativního využití věnuje charitativním organizacím, kde se použije jako pomoc pro sociálně slabé a potřebné v krizových situacích - Diakonie Broumov.
Tímto sběrem a tříděním odpadů všichni přispíváme ke zlepšení životního prostředí v Dolánkách nad Ohří a ke snížení nákladů na sběr komunálního odpadu. Děkujeme.